Türkiye Koronavirüs Tablosu

0
389
türkiye koronavirüs tablosu

Koronavirüs tablosu, günlük olarak hasta ve iyileşen sayılarının aktarıldığı grafik olarak bilinmektedir. Tüm Türkiye T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloyu her gün sorgular oldu. 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de ilk koronavirüs vakası görüldü ve milyonlar merakla Türkiye Koronavirüs Tablosunun açıklanmasını bekledi.

Bu vakaların yanı sıra tablo içerisinde, ilk vakadan bu yana toplam olarak alınmakta olan verilerin de sunulduğu bilinmektedir. Bu veriler güncel olarak Sağlık Bakanlığı aracılığıyla paylaşılmaktadır.

Türkiye’de Koronavirüs Vakalarında Son Durum

Koronavirüs vakalarının son durumuna bakıldığında, vaka ve vefat sayılarıyla birlikte aynı zamanda iyileş hasta sayısının da artış gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle yapılan paylaşımlarda ümit verici açıklamalar bulunmaktadır.

Türkiye genelinde toplam vaka sayısı hergün artmakla beraber, iyileşen hasta sayısındaki oranda da yükselme olduğu görülmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın ön görüsüne göre bu veri sayılarından hareketle Türkiye özelinde yakın zamanda tepe noktaya ulaşılıp sonrasında virüs yayılımında azalma görülmesi olarak paylaşılmaktadır.

Türkiye’de İllere Göre Vaka Dağılımı

Türkiye’de paylaşılan vakaların illere göre homojen olmayan bir dağılım içerisinde bulunduğu bilinmektedir. Vakaların büyük şehirler başta olmak üzere pek çok farklı ilde görülmesi söz konusu olmaktadır. Vakaların yoğun olduğu illere Valilik kararı ile karantina uygulaması yapılabilmektedir.

Koronavirüs tablosu Türkiye verilerinin paylaşımında illere göre bir tablo oluşturulmamakla beraber, Sağlık Bakanlığı harita paylaşımlarında illerin vaka yoğunluklarını görüntülemek mümkün olmaktadır. Güncel verilere göre vaka yoğunluğunun İstanbul özelinde artış gösterdiği bilinmektedir.

Türkiye Koronavirüs Tablosu

[table id=1 /]

Dünya Genelinde Koronavirüs Son Durumu

Dünya genelinde Koronavirüs vakalarında her geçen gün artış odluğu gözlemlenmektedir. Bu artışın ülkeler bazında farklılık göstermesine rağmen tüm 21 Nisan 2020 tarihine kadar dünya üzerinde ölüm sayısının 179.069 olduğu bilinmektedir.

Ölüm sayısının artış göstermesi ile birlikte aynı zamanda iyileşme sayısında da alternatif tedavi yöntemleri ile birlikte arış oluşmaktadır. İyileşen hasta sayısının güncel verilerinin 705.366 olduğu bilinmektedir.

Dünya genelinde artış gösteren vakalarda her ülkenin sıralamada öne geçmesi söz konusu olmaktadır. Vakanın Çin’de ortaya çıkmasına rağmen en çok ölümün görüldüğü ülkeler İtalya, İspanya ve ABD olarak paylaşılmaktadır.

5

Türkiye Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs tablosu, günlük olarak hasta ve iyileşen sayılarının aktarıldığı grafik olarak bilinmektedir. Bu vakaların yanı sıra tablo içerisinde, ilk vakadan bu yana toplam olarak alınmakta olan verilerin de sunulduğu bilinmektedir. Bu veriler güncel olarak Sağlık Bakanlığı aracılığıyla paylaşılmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (2 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here