Spermiogram Testi Fiyatları

0
777
spermiogram nedir

Spermiogram Testi Fiyatları

Günümüz dünyasında genel olarak çiftlerin herhangi bir korunma yöntemi uygulamadan ve düzenli bir şekilde cinsel ilişkiye girmelerine rağmen yaklaşık olarak 1 yıl süresince gebelik durumu ortaya çıkmaması halinde mutlaka yaptırmaları gereken en önemli testlerden bir tanesi spermiogram testidir.

Ülkemizde daha çok genç yaşlarda evlilik ile birlikte çocuk isteme ve çocuk yapma yaşı da oldukça artmaktadır. Hamile kalma ile ilgili bir sorunun ortaya çıkıp tespit edilmesi ile birlikte evli çiftlerin beraber olarak muayene olmak için hastaneye gitmesi gerekmektedir. Erkeklerde genel olarak fiziksel yapılan muayenenin yanı sıra; gerekli olan hormon testleri ve tetkikleri, ayrıca bunun yanı sıra gerekli ise (doktorların incelemeleri sonucu verilecek karara göre) genetik incelemeler ve kesinlikle geçmişte yapılan bile olsa sperm testi semen analizinin tekrar bir kez daha incelenmesi gerekli olmaktadır.

Sperm testinin mutlaka ve mutlaka tam donanımlı, gerekli tüm teknolojilere sahip, gelişmiş bir sağlık merkezinde yapılmasını kesinlikle tavsiye ederiz. Sperm analizi bir yıl boyunca düzenli olarak eşlerin cinsel ilişkiye girmelerine rağmen halen çocuk sahibi olamıyor ise sperm kalitesi, sayısı ve hareketliliğini değerlendirmek için yapıldığı gibi bunun yanı sıra testisi etkileyen inmemiş testis, radyoterapi ya da kemoterapi gibi testiste sperm üretim sayısını etkileyen durumlar sırasında da yapılabilmektedir.

Sperm testi yapılmadan önce, eşler beraberce muayene odasına alınır ve erkek hastanın çocukluk dönemi, ergenlik dönemi, yetişkinlik döneminde yaşadığı tüm hastalıklar hakkında anlattıkları dinlenir ve daha sonra üreme organlarına dair oldukça detaylı ve dikkatli bir muayene yapılır.

sperm

Sperm testi fiyatları ne kadardır?

Sperm testi yaptırmak için hastalar video izleyerek ya da bir takım dergiler okuyarak özel olarak tasarlanmış odalarda sperm örneği verebilmektedir. Sperm testi için merkezlere gelinmeden önce sperm testi yapılması için tavsiye edilen cinsel perhiz süresi kesinlikle uygun ve yeterli olmalıdır.

Sperm testi için örnek verme sırasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar olduğunu da aklınızdan kesinlikle çıkarmamalısınız. Bunların yanı sıra ayrıca sperm testi için fiyat bilgisi sağlık bakanlığının yasaları gereği internet üzerinden yayımlanmamaktadır. Gerekli merkezleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Daha sağlıklı sunabilmemiz için lütfen bizi değerlendirerek yorum bırakmayı unutmayınız.

 

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here