Maydanoz Suyunun Yararları ve Maydanoz Suyu ile Zayıflama

0
237
maydanoz suyunun yararları

Maydanoz suyunun zayıflama üzerinde bilinen etkileri, öncelikle ödem atmaya yönelik bir etki olarak bilinmektedir. Maydanoz suyunun yararları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Vücutta biriken şişkinliğin ve ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.
  • İdrar yollarında oluşan iltihap ve enfeksiyonu giderdiği bilinmektedir.
  • Yağ yakımını desteklemesi sebebiyle zayıflamaya yardımcı olmaktadır.
  • Göbek bölgesinde oluşa yağlanmanın kısa sürede giderilmesini sağlamaktadır.
  • Sindirim sistemine destek olduğu için hazımsızlığı giderdiği bilinmektedir.
  • Detoks etkisi ile vücudun hızlı bir biçimde kilo vermesini sağlamaktadır.
  • Adet döneminde sökülmeye yardımcı olduğu için ağrıları giderdiği bilinmektedir.
  • Metabolizmayı hızlandırmakta ve sindirimi kolaylaştırmaktadır.

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz kürü hazırlama, bir demet maydanoz ve 1 litre su kullanılarak yapılmaktadır. Maydanozun içerisindeki vitamin ve minerallerin iyi bir şekilde çözünmesi için maydanozun kaynatılması önerilmektedir.

Kaynayan maydanoz suyunun içerisinde hoş bir aroma katması için tarçın eklenebilir. Tarçına alternatif olarak karanfil eklemek de hem kokusunun daha hoş bir aromaya kavuşmasını sağlayacak hem de yak yakılmasında takviye edici etki sunabilecektir.

Maydanoz kürü ödem atıcı etkisinin yanı sıra göbek yağlarında da ciddi azalmalar oluşturması sebebiyle tercih edilmektedir. Maydanoz suyunun yararları içerisinde en çok bilinen göbek eritme etkisi de bu kür ile sağlanabilmektedir.

15 gün boyunca düzenli olarak bir bardak ölçüsünde tüketilen çayın, 15 gün ara verilmesi de gerekli olmaktadır. Dolayısıyla bir aylık süreç içerisinde yalnızca bir defa yapılması önerilmektedir.

Yoğurtlu Maydanoz Kürü Nedir?

Yoğurt ve maydanozlu kür, herhangi bir kaynatma işlemi olmadan yapılmaktadır. Bir yemek kaşığı ölçüsünde ince kıyılmış maydanoz bir kase yoğurda eklenerek tüketilmektedir. Bu karışıma isteğe bağlı olarak dereotu da eklenebilir.

Tok karnına doğrudan tüketmek yerine yemek yendikten sonra iki saat beklenmesi önerilmektedir. Yemekten iki saat sonra tüketimi, sindirimde de kolaylıklar sağlayabilmektedir.

Maydanozun yoğurt içerisindeki lezzetini sevmeyenler için limon eklenerek de farklı bir lezzet oluşturulabilmektedir. Limon suyunun yararları da maydanoz suyunun yararları ile birleşerek vücut için önemli etkiler sunabilmektedir. Bu sebeple maydanoz ve limonun birlikte tüketimi, tüketim önerileri arasında yer almaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here