Göbek Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler

0
237
Göbek Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler

Göbek yağlarını eritmek için tavsiyeler, özellikle şekerli besinlerden uzak durma ve spor ile iç içe yaşama şeklinde verilmektedir. Özellikle üst abdomen bölgesinde yağları eritmek oldukça zordur. Bunun nedeni bölgenin çok az aktif olarak çalıştırılması olarak gösterilebilir. Ayrıca depolama bölgesi olması, alınan yağ ve şekerin direkt olarak burada depolanması, bu bölgede kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.

Lifli Besinler Göbek Eritmeyi Kolaylaştırır!

Göbek yağları nasıl erir, sorusunun yanıtlarından biri olan lifli besin tüketimi,yemekten sonra geç acıkmayı sağladığı için önem taşımaktadır. Lifli yiyecekler geç acıktırması, geç sindirilmesi gibi nedenlerle diyetlerde kullanılmaktadır. Bunun yanında sindirimi sırasında meydana gelen bağırsak hareketleri de kalori yaktığından lifli besinler, bağırsak aktivitelerini arttırır.

Trans Yağlardan Kaçının!

Her yağ değil, trans yağlar ağır göbek yağı birikimlerine yol açmaktadır. Genellikle margarinlerde paketlenmiş olarak bulunan bu yağlar, kalp hastalığından insülin direncine bağlı şeker hastalığına pek çok hastalığa yol açmaktadır. Göbek çevresi depolama bölgesi olduğundan, trans yağlarla alınan tüm kalori bu bölgede depolanır. Ayrıca alım sebebi trans yağlar olduğunda bu bölgede çalışmak oldukça zorlaşmaktadır.

Alkollü İçecekleri Tüketmeyin!

Alkollü içecek tüketiminde sınırlandırmaya gidilmesi, göbek yağları nasıl eritilir, sorusuna yanıt olarak verilebilmektedir. Alkollü içecek sınırlandırması, kişilerin metabolizmasında yavaşlamaya neden olmayacağından kilo alımını önler. Göbek ve bel çevresinde toplanması ile bilinen alkol kaynaklı yağlardan bu şekilde uzak durmuş olabilirsiniz. Eğer bu nedenle kilo almışsanız, fazlaca su içerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Stres Etkeni

Stres, kortizol üretir. Kortizol, vücudun kendini koruma altına almasını söyleyen bir hormon olarak bilinmektedir. Bu nedenle vücut, harcama yapmak yerine depolama yapar. Böylece alınan besinden sağlanan enerji harcanmak yerine depolanır. Bunun yanında salgılanan kortizol, iştahı arttırıcı etkiye sahiptir. Bu sayede kişi, daha fazla yeme ihtiyacı hisseder ve kilo alımı gerçekleşir.

Karbonhidrat Değil, Protein Tüketin!

Protein alarak iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz. doygunluk hissinin hissedilmesi ile birlikte fazla yeme alışkanlığı kesilecek ve kilo alımı duracaktır. Bunun için en fazla et, balık, yumurta, peynir gibi besinler tüketilmelidir. Bu sayede göbek yağlarını eritmek mümkün olacaktır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here