Film İzlerken Yemek Yemeyiniz

0
1357
film izlerken yemek yemenin zararları nelerdir

Film izlerken yemek yemek obezite riskini çoğaltıyor

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırmada ailesiyle birlikte yemek yiyen kişilerin obezite riskinde ciddi azalmalar göstermiştir ancak yeni araştırmalar bu tezi birazcıkta olsa değiştirdi. Sadece ailenizle yemek yemenin yanında yemeğinizi yerken televizyona odaklanmamamız da gerekiyor. Bu araştırmaya göre yemek yerken televizyon izlemeyen yetişkinlerin obezite riski %40 daha azdır.

Uzmanlar yetişkinlerin televizyon izlerken normalde daha fazla yemek tükete bildiklerini açıkladılar.

Yemek yerken hazır yemekler yerine ev yemeklerini tercih eden bir yetişkinde ise bu oran %26’dır. Ev yemekleri hazır yemeklerden daha sağlıklı olduğundan obeziteye ciddi etkisi vardır.

Araştırmacılar aileler ile yenilen yemek sayısının obezite ile herhangi bir bağı olmadığını açıkladı. Bütün yemeklerini evde hazırlayan yetişkinler hazır yemek tüketen yetişkinlere göre obez olasılığı %26 daha azdır.

Yemek yerken televizyon izlemeyen yetişkinlerin obez olması riski de izleyenlere göre %37 daha az olduğu anlaşılmıştır.

Demek oluyor ki sağlığımıza değer veriyorsak yemek yerken televizyonu kapatmamız gerekiyor. Yemeğimizi evde yemenin dışında hazırladığımız yiyeceklerin kalitesi de oldukça önemlidir.

Ailenizle yemek yerken televizyonu kapatıp günümüz hakkında bir şeyler paylaşmak doğru bir davranış olacaktır.

Eğer evde yemek yapacak kadar vaktimiz yoksa hazır yemek alırken tüketeceğimiz yemeklerin sağlıklı yiyeceklerden oluşmasına özen göstermeliyiz.

Daha iyi bilgiler sunabilmemiz için lütfen bizi değerlendirerek yorum bırakmayı unutmayınız.

 

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here