Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

0
227

Diş beyazlatma, diş yapısının daha estetik bir görüntüye ulaşmasını sağlamakta olan bir işlemdir. Diş hekimleri tarafından ihtiyaca ya da talebe göre uygulanmaktadır. Hem özel kliniklerde hem de Diş Hastanesi bünyelerinde yapılabilmektedir.

Diş beyazlatma tedavisi yapılmadan önce ağız içerisindeki çürük olarak görülen dişlerin tedavi edilmesi gerekmektedir. Diş çekimi, dolgu işlemi ya da kanal tedavisi işlemleri ile çürük dişlerin tedavisi yapılabilmektedir.

Diş beyazlatma tedavisine başlandıktan sonra ortalama yarım saat ya da kırk dakika içerisinde beyazlatma işlemleri yapılabilmektedir. Hem dişlerin temizlenmesi hem de estetik görüntüye ulaşması kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma nasıl yapılır, sorusunun iki farklı cevabı bulunmaktadır. Hem evden hem de klinikten diş beyazlatma yapılabilmektedir. Klinikte yapılmakta olan işlemlerin beyazlatıcı jel ve bir ışık reaksiyonu yardımıyla yapıldığı bilinmektedir.

Ev içerisinde yapılan diş beyazlatma yöntemi ise klinikte yapılandan farklı olarak ortalama 6 gün sürmektedir. Diş hekimi tarafından verilmekte olan ağızlık kullanılması ile dişler beyazlatılabilmektedir.

Her iki yöntemde de aynı etken maddeleri kullanılarak beyazlatma işlemleri yapılmaktadır. Uygulanan etken maddenin oranları ev kullanımlarında ve ofis kullanımlarında farklı oranlarda yapılmaktadır.

Diş Apsesi Tedavisi

Diş beyazlatma işlemlerinin öncesinde yapılan çürük tedavilerinden birisi de diş kökünde oluşan apselerin giderilmesidir. Bu işlem için apse olan kısmın kanal tedavisi yardımıyla giderilmesi gerekmektedir.

Kanal tedavisinin başlangıç aşaması ve ileri aşaması olarak farklı uygulamaları bulunmaktadır. Apsenin artması sonucunda yapılacak olan işlem, cerrahi bir operasyon olarak sürdürülmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Evdeki olanaklar kullanılarak diş minesinin beyazlatılması da mümkün olmaktadır. Evde yapılacak uygulamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Çilek içerisinde bulunan çekirdekleri nedeniyle dişlere sürüldüğünde beyazlama sağlayabilmektedir.
  • Karbonat, adaçayı, limon kabuğu rendesinin karıştırılarak uygulanması sayesinde hem diş sağlığı olumlu etkilenmekte hem de beyazlamayı sağlamaktadır.
  • Sofra tuzunun doğrudan dişe sürülmesiyle de diş beyazlatıcı etkiler sunulduğu bilinmektedir.

Diş nasıl beyazlatılır sorusuna cevap olarak önerilmekte olan bu yöntemlerin günde bir defa ya da iki günde bir defa olacak şekilde uygulanması gerekmektedir.

5

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş beyazlatma, diş yapısının daha estetik bir görüntüye ulaşmasını sağlamakta olan bir işlemdir. Diş hekimleri tarafından ihtiyaca ya da talebe göre uygulanmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here